Berna Hanım, merhaba.

İlk önce ilginiz için çok teşekkür ederiz.

Kızımız Jessica 4,5 yaşında yüzmeyi Türkiye’de öğrendi. Şimdi 12 yaşında ve Ege Üniversitesi kulübünün lisanslı sporcusu olarak devam ediyor.

İzmir’de havuzların kalitesi bakımından yüzme imkanları çok kısıtlı.

Zaten siz bu durumu çok iyi biliyorsunuz.

Jessica bu yıl 12 yaşında olduğu için çok yoğun bir yarış programları var.

İzmir’de Federasyon yarış takvimine akredite yarışların yapılabilmesi için sadece iki alternatif var; biri Alsancak Atatürk havuzu diğeri ise 9.Eylül Üniversitesi Havuzu – ki bu havuz son zamanlarda kullandırılmıyor.

Alsancak Atatürk havuzundaki şartlar maalesef ki standartların çok dışında. Depar taşları betondan yapılıp yağlı boya ile boyanmış, hijyen sorunları var, tribün kapasitesi yetersiz, su kalitesi düşük (su bulanık ve su sıcaklığı standartlara göre daha yüksek), dijital scoreboard yok, çoğu zaman hakemlerin refleksine bağlı kalıyoruz.

İzmir’de çok iyi yüzücüler var, ama maalesef iyi bir tesis yok!

Bizim isteğimiz en azından Alsancak havuzunda uygun depar taşlarının konulması.

Bu paylaşımın yayılmasını istiyoruz…

Sonraki aşamada belki velilerden imza toplayıp havuzdaki depar taşlarının değişimi ve bazı yenilemelerin yapılması konusunda bir yazıyı İzmir Spor Müdürlüğüne göndermek istiyoruz.

İlginiz için çok teşekkür ederiz ve sizinle sanal ortamda olsa da tanıştığımız için çok mutluluk duyarız.

Zhanna & Ian & Jessica Ela Hanley

Bu mesaj bana küçük yaş velilerinden geldi. Duydum ki; İzmirli bir çok rekortmen ve milli sporcumuz en son aynı havuzda girdikleri baraj yarışlarında benzer şeyler yaşamış ve hatta sakatlanma tehlikesi geçirmiş.

Hep söylüyorum ve söylemeye devam edeceğim.

BU SPORUN TESİS AÇISINDAN EN TALİHSİZLERİ İZMİR VE İSTANBULDUR!

İstanbul için umudum çok az, malum taşı toprağı altın olduğundan lüks rezidans yerine havuz yapılabilecek arsa bulunamıyor!

Kaybolan umudumu İzmir için yeşertebilmek istiyorum.

Bu velilerin, sporcuların ve antrenörlerin sesini duyun ve duyurun lütfen. Çocuklar en azından ayakları kaymadan çıkış yapabilip, önlerini görebilecekleri bir havuzda kulaç atabilsinler!

Yüzücü Annesi™©

Berna Çetin Kavili