Zorlu bir süreçten geçen adayların sadece iki tanesi finale kaldı. Biri daha önce duyurusunu yaptığım, profesyonel hayatının neredeyse tamamını yüzme sporuna ve eğitime adamış, Türkiye’nin her seviye ve yaş grubundan bir çok yüzücüsüne kapılarını ardına kadar açmış Barış Bul ( bkz.), diğeri ise istifa eden Başkan Aydın Karakuzu’nun yerine vekaleten atanan Erkan Yalçın.

Erkan Bey’in profilini bilemiyorum. Bir çoğunuza göre az bir süredir bu camiadayım daha önce adını duymadım. Göreve seçilmiş değil “atanmış” olması, sportif bir kimliğinin olmaması (bilmiyor olabilirim, bilen varsa bana da bilgi versin lütfen)  bana sadece bir ön fikir veriyor. (Düzeltme (29/03/17 12:00 – Erkan Bey atanmış değil seçilmişmiş)

Seçim sürecine ilgi gösteren velilerimiz Federasyonun Resmi sayfasından son durum hakkında bilgi edinmiştir. Edinmeyenler için linki şuraya koyalım Başkan Adayları Hakkında Duyuru . Duyuruda bahsedilen destek mektuplarının oy olmadığını, seçimin sonucunun 8 Nisan günü belli olacağını da söylemek gerek.

Bu ne demek?

Yazıda bahsi geçen sayıların bir nevi algı yönetimi olduğu, insanların aslında gönlünden geçenin farklı olabileceği, destek mektubu denen şeyin bağımsız ve demokratik bir yapıya sahip olması gereken Federasyonların baş belası olduğu, hükumete göbek bağı olan Federasyonların etkisiz eleman haline getirildiği (bkz TFF ve GS arasında son yaşananlar) demek.

Eğri oturalım doğru konuşalım.

  • Hatasıyla sevabıyla, şimdiye kadar Yüzme Federasyonu bağımsız yapısını koruyabilmişti. Ben bundan sonra da koruyabileceğine inanmak istiyorum.
  • Yüzmeyi dünya standartlarında bir spor dalı haline getirebilecek vizyoner bir federasyon yapısı istiyorum.
  • Hayatını yüzmeye adamış, her kademesinde görev almış, sporcu ithal etmek yerine uzun vadede bile olsa bu havuzların, en küçük yaştan en üst seviyeye sporcularıyla omuz omuza olacak, onları anlayıp destekleyebilecek bir başkan istiyorum.
  • Başkanın her antrenör ve her kulüple birleştirici ve yapıcı bir dille konuşabilmesini istiyorum.

Oy kullanacak delegelerden şunu rica ediyorum;

LÜTFEN KİM OLDUĞUNUZA , NEYE İNANDIĞINIZA , NASIL BİR CAMİAYA AİT OLDUĞUNUZA GÖRE KARAR VERİN! YÜZÜCÜ ÇOCUKLARIN GELECEĞİ SİZLERİN ELİNDE!

Yüzücü Annesi©™

Berna Çetin Kavili