DÜZELTME:Konuya bahis olan ve Federasyon sayfasında adaylığı açıklanan kişi resmi olarak hükumet destekli olmayıp, durum sadece şahsi fikrime dayanmaktadır.

YÜZÜCÜ ANNESİ

Hepimizin malumu; çok değil sadece 4 ay önce seçilen Federasyon Başkanı ve Yönetim Kurulu istifasını açıkladı. Haleflerinden ellerine düşecek olan problemler yumağını sanırım seçim çalışmaları yaparken tam olarak öngöremeyip, bu sorunlarla çok kısa sürede yüzleşmek zorunda kaldılar.

Gazete ve sosyal medyadan takip ettiğimiz krizi yönetemeyen ekip -ki bu olay sorunlar yumağının patlama noktası oldu- hükumet baskısı ve kapı arkalarında yürütülen bazı kulisler yüzünden hiç alışkın olmadığımız şekilde onurlu bir tavır sergileyerek istifa etti.

İyi niyetli olduğunu ve özellikle alt yapıda ileriye daha fazla çocuk taşıyabilmek için yoğun çalışmalar yaptıklarını duyduğum ekibe; kısa süren çabaları için teşekkür ederiz.

Şunları da söylemeden geçemeyeceğim ki; arkalarında kendilerinden önce gelenlerin bıraktıklarının dışında bir de; başvuru süresi kaçırılan ve son anda apar topar kayıt yapılan Multination yarışları ile (yaş grubumuz nedeni ile çocukların bu yarışa nasıl hazırlandıklarını ve neler hissettiklerini çok iyi biliyorum), milli sporcularının %80’e yakını İstanbul’da çalışan Federasyon merkezini yüksek masraflarla Ankara’ya taşımak gibi…

View original post 502 kelime daha