Hepimiz için çok yoğun geçen kış sezonunun ardından bir kaç gün tatil yapıp, yeni sezona hazırlık yapmaya başlandı bile. Güzel ülkemin içinde olduğu karanlık günler yüzünden elim pek yazmak istemedi ama herşeye rağmen umut olmak adına yazmak için zorluyorum kendimi…

BU SEZON NELER OLDU?

  • Artık liseli oldular
  • Sadece liseli değil Fen Liseli oldular -ki bu düzenli ders çalışmak gerekiyor demektir. TEOG kafasından çıkamayan çocuklarım bu konuda biraz sorun yaşadı. Duyumlarıma göre bu kafayı atamayan her liselinin başına geliyormuş. Allahtan öğretmenleri bu duruma oldukça alışkın, “Zaman verin” dediler…Verdik!
  • Bence Türkiye’nin en başarılı yüzücüsü Burcu Dolunay hayatımıza girdi. İyi ki de girdi. Sadece bedensel değil, mental olarak da hepimize çok iyi geldi. Desteği, ilgisi ve sevgisi için minnettarız.
  • Bu sezon belki madalya getirmedi, ama sonraki sezonlar ve yıllar için umut verdi. Yıldız erkekler 15-16 yaş değerlendirildiği ve dezavantaj yaşında oldukları için yarışlarda oldukça zorlandılar. Yine de her yarışlarında best time yaptılar ve barajların hepsini geçtiler.
  • Zorlanan yüzücülerimden biri ilk defa “bırakmak” kelimesini kullandı. Neyse ki destekçilerimiz ve antrenörleri sayesinde bu düşünce çabucak kışkışlandı.
  • Sezon sonu itibarı ile en radikal değişiklik antrenör değişikliği oldu. 8 yıldır ailemizin bir parçası olan antrenörümüz ile yollarımız ayrıldı. Yeni antrenörlerinin aynı kulüp çatısı altında yıllardır tanıdığımız ve takdirimizi kazanan biri olması nedeni ile adaptasyon süreçlerinin zor olacağını düşünmüyorum. Belki antrenman içeriği nedeni ile biraz zorlanacaklardır, ama takımın neredeyse tamamını daha önceden; gerek kulüp gerek okul çatısı altında tanıdıklarından işleri oldukça kolay olacaktır. Dip Not: Değişiklik antrenör ve kulübün ortak kararı oldu.
  • 15 yaşına giren yüzücülerim fiziksel ve ruhsal olarak büyüdüler. Gün be gün çocukluktan uzaklaştıklarını hissediyorum. Artık kendilerine daha fazla güveniyor, hayatlarını etkileyen konularda daha fazla “karar veren” olmak istiyorlar. Bu da beni mutlu ediyor. Arada sırada birden bire ortaya çıkan çocuk kimlikleri evimize neşe katıyor.
  • Kız arkadaş faktörü hayatımıza girdi 🙂 tabii ki tercih yüzme dünyasından oldu. Ailesini ve kendisini çok yakından tanıdığım ve neredeyse elimizde büyüyen kızımızla flört etmeye başladıklarını açıkladığında Yüzücü Annesinin tek bir kuralı oldu: “Yaşınıza uygun olarak ne yaşarsanız yaşayın asla arkadaşlık ilişkinizi zedeleyecek bir durum yaratmayın!”
  • Fen Lisesi ile yüzme bir arada olur mu diyenlere özel not: Olur hem de taktirle olur! 😉