YÜZÜCÜ ANNESİ

Bu yıla başlarken hem çocuklar hem de benim için çok zor bir yıl olacağının farkındaydım. 14 yaşında iki azman erkek ergen, hormonları onların hayatını yeterince zorlaştırmıyormuş gibi bir de Türkiye’nin sınav açısından en zorlayıcı okullarından birinde okuyup, bir yandan da yüzme hayatlarına hiç antrenman ve yarış kaçırmadan devam ettirmeye çalışıyor ve şimdilik kazasız belasız da bu teraziyi dengede tutabiliyorlar.

Eski okulumuzun Spor Koordinatörü Barış Bul’un kulakları çınlasın. Okul değiştirme kararını verirken 8.sınıfın bizim için zorlayıcı olabileceğini üzerine basa basa söylemiş, ama bize laf geçirememişti. ( Hocam Selamlar )

Okul değişikliği yapmamızın bir çok sebebi vardı ki; bunların en etkililerinden biri 6 yıllık antrenörümüz Erhan Yalınkılıç’ın da okulumuzda yüzme hocalığı yapmasıydı. Okul-antrenman dengesinde yanımızda olacağını düşüncesi ile hareket etmiştik.

7.sınıfta geçiş yaptığımız okulumuzda geçen hafta okulda veli toplantısı vardı. Yüksek hedefli okulumuzun yüksek hedefli öğretmenlerinden yine çok çeşitli tepkiler aldık.

Kimi ; “Oğlunuzdan çok memnunum ama bir şey söylemek istiyorum, bu çocuğa yazık…

View original post 363 kelime daha