İyisiyle-kötüsüyle, zoruyla-daha zoruyla bir sezonu daha an itibarı ile bitirmiş bulunmaktayız.

TEOG bitti…13343031_459325157608030_3505049750124073318_n

Mezuniyet kutlamaları yapıldı…

Lise tercihi ve kaydı yapıldı…

Türkiye Şampiyonası bitti…

Tatil geldi… 😀

Dramla başlayan ve delicesine bir koşuşturmacayla yaşanan yılımız; yorgunluk, mutluluk ve gururla sona erdi. Merak edenler için sonuçlarımız ve okul tercihimiz şöyle oldu:

Kavili1 : Teog sınavında %2’lik dilime girerek İstanbul’un bir çok iyi
yerli ve yabancı özel okuluna ve Anadolu Liselerine girebilmeye hak kazandı. Tercihimiz Bilfen Üsküdar Fen Lisesi oldu.

Kavili2 : Teog sınavında %0,3’lük dilime girerek koltuklarımızı biraz daha kabarttı. Bu sonuçla Türkiye’nin en iyi yerli ve yabancı okullarında derece ile tercih yapabilecekken tercihimiz yine Bilfen Üsküdar Fen Lisesi oldu.

Üsküdar Fen Lisesini seçmemizin en önemli sebebi; çocukların önümüzdeki yıllarda yüzme nedeni ile aksayabilecek derslerinin telafisi için tam destek sözü verilmesidir.

Adı burada geçmeyen ama herkesin gönlünde olan diğer okulların ezici bir çoğunluğu maalesef sporculara bu desteği vermiyor. Diğer bir tercih sebebi ise kendi mezunlarına verilen yüksek akademik başarı bursundan faydalanabiliyor olmaktı.

Çocukların aklı bir ara yabancı okullara kaysa da, kendi okullarında-kendi antrenörlerinin Dünya Liselerarası Şampiyonası hedefinde yürümek, Fen Lisesi müfredatına uygun akademik yolda olmak, üniversite hazırlık safhasında okulun TEOG sistemine benzer bir sistemi YGS-LYS (ya da adı o zamana kadar ne olursa) sınavında da yüzme ile beraber rahatlıkla yürütebilecek olmalarına dair inancımız, kararımızın diğer sebepleri oldu.

Gururla şunu da söylemek isterim ki; biri okuldan diğeri kulüpten iki tane takım arkadaşları TEOG sınavından sıfır hata ile çıkarken aynı zamanda Türkiye Şampiyonasında da eşsiz başarılara imza attılar. Lakin bir Yüzücü Annesi olarak bana en çok mutluluk veren şey; tanıdığım istisnasız tüm yüzücülerin sınavdan harika sonuçlarla çıkması, çok yüksek puanlı okullara yerleşmeleri ve bir çoğunun akademik-sporcu bursu ile özel liselerde peşinde koşulan öğrenciler arasına girmeleri oldu.

İSPAT: YÜZME OKUL HAYATINA ASLA ENGEL DEĞİLDİR!

Ömer Dayı ve Selanik’e (TEOG gündemini takip edenler anladı) “sevgilerimi” göndererek sınav gündemini sona erdiriyorum.

Gelelim Yüzmeye!

13775605_476103955930150_603730249614288254_n

Takımın antrenman azaltmadığını daha önce söylemiştim. Azaltmadı ve üzerine sınav sonrasında da aşırı bir yükleme yapılmadı. Bu temponun sonuçları da şöyle:

Kavili1 : Girdiği 5 yarışın hepsinde best time, 5 yarışın 3’ünde final, 2 tane Türkiye 8.liği, 1 tane Türkiye 6.lığı ile sezonu son derece mutlu kapattı.

Kavili2 : Bireysel girdiği 5 yarışın hepsinde best time, hepsinde final, 2 tane 3.lük, 2 tane 4.lük, 1 tane 5.lik, bayrak yarışlarının hepsinde de kürsü görerek çok mutlu olmasa da halinden memnun olarak yılı kapattı.

Önümüzdeki lise yılları çocuklarıma ve bana ne getirecek tam olarak bilmem mümkün değil. Geleceğe umut ve beklenti ile bakarken çok çalışmaya devam etmekten başka şansımız yok. Her şeyden önce dileğim; hepimizin çocuklarının sağlıklı, huzurlu ve barış içerisinde kardeşçe yaşayıp kendi alanlarında gelişerek  vatana hayırlı evlatlar olmalarıdır.

Yarın itibarı ile Yüzücü Annesi ve çocukları bu yıl birbirleriyle fazla iç içe yaşamaktan didişmeye başladıkları için ayrı ayrı çıkacakları kısa bir tatil molası verecekler. Anne izninizle biraz kafasını dinleyecek, çocuklar da biraz annesiz eğlenecek 😉

Daha güzel, daha huzurlu ve barışçıl günlerde görüşmek dileği ile şimdilik hoşçakalın…

Yüzücü Annesi

Berna Çetin Kavili

13710018_10153734864277304_6203785826784366601_n