The-plane-flying-at-sunset-airliner-photography_1920x1080

Yeni sezona başlarken blog için harika fikirlerim olduğunu söylemiştim değil mi? Birini daha önce öğrendiniz, şimdi sıra ikincisinde;

Yüzücü Annesi Amerika’ya gidiyor!

Bir süredir Amerika’da yaşayan, kendisi de yüzücü annesi olan bir arkadaşım oradaki okul ve kulüp dengesini çok iyi tutturabildiklerini ve mutlaka görmem gerektiğini söyleyip beni bu ziyareti yapmak için baştan çıkardı. Bloğu sıkı takip edenler, kendisi ile daha önce  YAZ KAMPINA AMERİKAYA GİTMEK İSTEYENLER PARMAK KALDIRSIN yazımla tanışmışlardı.

Bir hafta kadar arkadaşım ve ailesi ile içi içe yaşayıp, oralarda bu işler nasıl yürüyormuş diye casusluk yapıp, tabii ki her fırsatta sizlerle bu gözlemleri paylaşacağım.

Çocuğu yüzmede ilerleyen veya ilerlemeyi düşünen her ebeveynin kulaktan kulağa duyduğu mitleri belki geliştirecek belki yerle bir edeceğiz. En iyi bilgi her zaman ilk elden olandır.

20160216_111013

Şu anda; uzuuuuun bir uçuş için Havalimanında uçağımın kalkışını beklerken heyacanımı sizlerle paylaşıyorum. 12 saat sonra; daha önce hiç gitmediğim bir kıtada, hiç gitmediğim bir ülkede, hiç karşılaşmadığım bir soğuğun içinde, çocuklarımdan ilk kez bu kadar uzun mesafede ayrılmış, sevdiğim ve özlediğim bir ailenin yanında olacağım.

Bana iyi yolculuklar dilemek isteyenler, Amerika hakkında merak ettiklerini de sormayı unutmasınlar, sizler adına da gözlem yapmak ve bilgi edinmekten ve bu seyahati interaktif hale getirmekten mutlu olurum.

Şimdilik hoşçakalın,

Berna Çetin Kavili

Yüzücü Annesi