snow-problem-large

Yeni sezona başlarken en korktuğum dönem olan Eylül-Ocak arasını bitirmiş sayılırız. Korkuyordum, çünkü 8.sınıf temposuna alışma dönemi olacaktı, ilk Teog sınavı stresimiz vardı, yüzmeyi aksatmak istemiyorduk ve ikisini idare edip edemeyeceğimizi kestiremiyorduk, bunlarla beraber üç eleme yarışımız bir de final vardı. Hepsini üst üste koyunca gözümde büyümüştü doğrusu.

Bu hafta başı itibarı ile hepsini kazasız belasız atlattık ve çocuklar kendi koydukları hedefleri %99 oranında tutturmuş olarak yarıyıl tatiline başladılar.

Gerçi tatil dediğime bakmayın. Şampiyonanın ardından Pazar gecesi eve girip Pazartesi sabah itibarı ile okullarının Teog hazırlık kursuna gitti garibanlar.

Bu haftayı böyle geçirip, Cumartesi sabah takımları ile birlikte Antalya’ya bir haftalık yüzme kampına gidecek, yine Cumartesi eve dönüp Pazartesi yeni yarıyıla başlayacaklar. Sonrası Allah Kerim! Okul yarışları, 2.Teog sınavı, sınav çalışmaları, yaz şampiyonası hazırlıkları vs vs vs…

Çocuklarım adına; geçen birkaç ayın ve sezonun oldukça zor , ama verimli ve tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Kendi adıma ise aynı cümleyi kurup üzerine şunu da eklerim; bu sezonda ve yarışlarda beni en çok mutlu eden sizlerle tanışmak ve aynı duyguları paylaşmak oldu.

4 gün boyunca Bolu Yüzme, Kocaeli Yüzme ve Enka Yüzmeden sayfa arkadaşlarım ile yüz yüze görüşüp fikir alışverişinde bulunmak bana yeni yazılarım için itici güç oldu. İyi ki varsınız! Bir sonraki Şampiyona için hep beraber yapabileceğimizi umduğum çok güzel fikirlerim var, umarım zamanı gelince sizlerle paylaşıp hayata geçirebilirim.

Şimdi bir kaç gün müsaadenizi istiyorum. Çocuklar kamptayken biz 5 yüzücü annesi de yazın yapamadığımız tatilin acısını çıkartacağız. Bol bol dinlenip, enerji depolayarak yaz sezonuna ve öğretim yılının ikinci yarısına, işlerimize, yazılarımıza hızlı bir başlangıç yapacağız.

Bizi takibe devam edin, sürprizlerle geri döneceğim!

Berna Çetin Kavili

Yüzücü Annesi

20160121_093400