e3bc63233be1e86b0d7600ffc1fb60ff

Yüzücü çocuğunuzun diğer çocuklardan çok farklı olduğunu şimdiye dek zaten fark etmişsinizdir. Bu farklılıklar hayatlarının her alanınına olduğu gibi kullandıkları dile de yansıyor. Nosnormal bir hayatı olan yaşıtları ile bir araya geldiklerinde ise bu değişiklikler; üzerileri fosforlu kalemle çizilmiş gibi belirginleşiyor.

Uzun zaman sonra ilk defa geçen yaz bir hafta sonunda, evimizde çocukların yüzücü olmayan bir okul arkadaşlarını ağırladık. Yaşadığımız iki gün de bu farklılıkları hepimizin gözüne iyice soktu! Daha arabaya biner binmez ne olduğunu şaşırdı gariban Keremcik. Bir sonraki hafta yapılacak olan Türkiye Şampiyonası hakkında konuşan bizimkilerin kurduğu her cümleye “O ne?” “O ne demek?” diye açıklama istemek zorunda kaldı. Bana da bu gözlemden yazı malzemesi çıktı tabii 😉

NE DEDİ>>>>>>NE DEMEK İSTEDİ

**Onu yiyecek misin? >> Yoksa ben yiyeceğim!

Bizimkilerden daha cüsseli misafirimiz 8 saat içerisinde 3’er yumurtalı omlet, 2’şer büyük boy ev yapımı hamburger+patates,   büyük tabak spagetti bolonezi silip süpüren azman yüzücülerin yanında iştahsız kaldı ve hamburgerini bitiremeyince tabağına göz diken Atilla’nın vahşetine maruz kaldı!

**Aaaaa seni tanıyamadım! >> Seni mayosuz bonesiz tanıyamadım!

Her yarışta mayo ve bone ile gördüğü başka takımdan bir kız arkadaşını, ilk defa dışarıda bir doğumgününde saçları açık ve elbise tanıyamamıştır. Endişelenecek bir durum değil göz doktoruna gitmenize gerek yok.

**5 dakika sonra hazırım! >> 5 dakika sonra gerçekten hazırım!

Kız ya da erkek farketmez. Ayakkabısını giymiş, çantasını almış, kapıda bekliyor olacaktır. Yaşıtları gibi sizi bekletmez, 5 dakika diyerek aslında 30 dakikayı ifade etmez.

**Bu çok aptalca! >> Konu ne ise gerçekten de ona göre aptalca demektir!

Yaşıtlarına göre kat kat olgun çocuğunuzu; yaşıtı ergenlerin kullandığı terminoloji ile sakın yargılamayın .Eğer çocuğunuz kendi yaşıtlarının yaptığı ya da söylediği herhangi bir şey için bu cümleyi kuruyorsa gerçekten ciddidir ve aptalca olduğunu düşünüyordur ve büyük ihtimalle haklıdır. Eğer durum sizden kaynaklı ise de zorlamayın derim, bunlarla baş edilmez 🙂

**Omuzlarım sığmadı! >> Gömlek çok dar büyüğünü alıp bel kısmından tadilat yaptıralım!

Bu cümleyi yüzücü olmayan kaç kişi kurabilir ki? ( Pardon Hande Ataizi kurmuş muydu? ) Kız olsun erkek olsun denediği elbise-ceket-gömlek vs her neyse omuzları dar kalmıştır. Yoksa tuvalet penceresine filan sıkışmış değillerdir.

**Arkamı jiletler misin? >> Sabah yarışlara geç kalacağım için bacaklarımı tıraş edemedim, yardım eder misin?

Oğlunuz tinerci filan değil endişelenmeyin. Sadece yarış öncesi elinde jilet, takımdaki en iyi kız arkadaşına sırtındaki ya da bacağının arkasında göremediği tüyleri alması için rica ediyordur. (Tozkoparan Havuzda bu sahneyi ilk gördüğümde bakakalmıştım…şimdi alıştım)

**Yorgunum! >> Yorgunluktan nefes bile almak zor geliyor!

Yorgunluk duruma göre değişir;

a) 7000 mt yüzmüştür ve gerçekten çok yorgundur onun için sinemaya bile gitmek istemez.

b) Markete gitmemek için “yorgunum” bahanesine sığınıyordur.

Doru cevabı bulmak için ipuçlarını takip edin.

**Hayır rekor kırmadım! >> Ben yüzücüyüm, her sporcu rekor mu kırıyor?

Gözlerine her şey mümkünmüş ve çok kolaymış gibi görünen 13 yaşındaki sınıf arkadaşlarının “Peki rekor kırdın mı?” sorusuna cevaptır. Bıkkınlık içerir 😦

**Açım! >> Açlıktan seni bile yiyebilirim anne!

Bu şu demek; 2 porsiyon makarna üzerine dondurma, üzerine tatlı yiyip 1 saat sonra “Yemekte ne var?” diye sorabilir demektir.

Berna Kavili – Yüzücü Annesi