swim-party-huggies-littleswimmers-e1400253015625

Uzun bir tatil yapacağız demiştim değil mi? Yaptık bitti!

Pazar  gecesi saat 22:00 da biten kupa kutlamalarından sonra çocukları ve leşşşşş gibi malzemeleri banyoya ve yataklarına atıp evde el ayak çekilince sabaha kadar herkesin valizini hazırlamak sureti ile sabahladım. Tabii ki bir sürü şeyi almayı unuttum.  Türkiye Şampiyonasının bittiği akşam yorgunluktan ölmediysem daha da ölmem herhalde. Tabi çocukların yorgunluğunun yanında benimkinin esamesi okunmaz, ama onların enerjisi de bende yok maalesef.

Yine yüzmeden aile dostlarımız  ile çıktığımız yolda Susurluk’a kadar gözümü açamadım. Susurlukta kahvaltı yapıp kalkarken arka masada takımımızdan başka bir yüzücü ailesi ile karşılaşmak hepimiz için sürpriz oldu. Kucaklaşıp iyi yolculuklar dileyerek önceden sözleştiğimiz üçüncü aile ile buluşmak için yolumuza devam ettik.

Otelimize yerleşip kendimizi bir kumsal işletmesine (Beach kelimesini sevmiyorum) attığımızda yine takımımızdan iki yaş büyük gruptan bir aile ile burun buruna gelerek  ve akşam arabalarımızı yine tesadüfen önlü arkalı park ederek -ki biraz ilerimizde kalıyorlarmış- hala Fenerbahçedeymişiz gibi hissetmek harikaydı. Pardon aynı işletmede bir yaş üst takımımızdan bir kızımız ile de uzaktan el salladığımızı da söylemeden geçmeyelim.

Tam tüm yüzücüler burada herhalde geyiği yaparken, Çeşme’nin yerlisi bir arkadaşımızın evindeki yemek davetinde farklı bir kulüpten, yarışlardan çıkıp gezmeye gelmiş 17 yaş yüzücüsü Yiğit ve babası ile tanışmaya da paha biçemem doğrusu. “İşte Hayatımız Yüzme” tespiti tam burada yapıldı!

Söyledikleri ile tek baraj geçebilen oğluma umut ışığı olan FMV Işık Yüzücüsü Yiğit Büğü’ye buradan teşekkürlerimi gönderiyorum.

İstanbul’a Pazar dönüp Pazartesi günü sezonu veli toplantısı ile açtık. Ertesi gün de çocuklarla toplantı yapıldı.

Yeni sezonumuzun ana hatları kafamıza vurula vurula belirtildi.

  • Bu yıl Ekimde başlayacak yarış rutinimiz Kasım-Aralık-Ocak şeklinde devam edecekmiş. (Buna Kasımda girecekleri TEOG Sınavını da ekleyiniz)
  • Birinci yarıyıl bu tempoda devam edecek,ikinci yarıyıl da bu yarışlarda alınan sonuçlara göre aynı hızda sürecekmiş. (Nisanda girecekleri 2.TEOG Sınavını da ekleyiniz) TEOG’dan sonra yarış ve antrenman temposu daha da hızlanacakmış!
  • Bunların hepsini kırıp dökmeden yaparken antrenmanlara devamsızlık hakkımız (raporlu olmak sureti ile) sadece ayda 1 günmüş. Şimdiye kadar devamsızlık sorunumuz olmadı da, doğrusu bu yıl arada kaçamak yaparız diye düşünürken bu bize balyoz oldu.
  • Son olarak işine gelmeyenlere başka bir kapı gösterilmek sureti ile ( bu kapı yine takım içinde farklı bir gruba geçmek) toplantı sonlandırıldı.
  • Çocuklarla yapılan toplantının ayrıntılarını bilemiyorum. Antrenör-Yüzücü arasında kalması bence daha doğru. Sanırım onlara da şapkalarını önlerine alıp ne yapmak istediklerini iyice düşünüp karar vermeleri gerektiği söylenmiştir.
  • Önümüzdeki sezon benim kararım ile artık bir spor hekimine ve diyetisyen desteğine başvuracağız.

Dip Not 1 : 5 günlük tatil hiçbir şeye yaramadı, son gün Atilla’nın klasik sinüzit sorunu ile 39 derece ateşlenmesi harika oldu.

Dip Not 2 : Bu yıl yoruldum dediysem çok pişmanım, esas yorgunluk önümüzdeki yılmış!

Dip Not 3 : Yüzücü annesi hepsiyle baş eder!

Berna Kavili – Yüzücü Annesi